Papiery TECCO PHOTO

PEARL-GLOSS SUPER (248 G/M²) (SEMIMATTE)

Tecco PEARL-GLOSS to naturalny biały papier z satynowym wykończeniem pomiędzy perłą a papierem błyszczącym. Najbliższy temu co możemy nazwać popularną odbitką fotograficzną, pod względem faktury ale i gramatury papieru. Papier o bardzo szerokiej gamie zastosowań od fotografii ślubnej, portretowej po krajobrazową i artystyczną. Wyposażono w niewielką ilość wybielaczy optycznych by uzyskać biel a jednocześnie długą żywotność.

PASTELL MATT (ciepły) (225 G/M²)

Papier matowy Pastell Matt 225g o zgaszonym ciepłym odcieniu. Dzięki niewielkiej liczbie wybielaczy optycznych można liczyć, iż wydruki nań wykonane przetrwają dziesięciolecia. Posiada naturalny wygląd ułatwiając produkcję fotografii, szczególnie w monochromach, czerni i bieli czy sepii. Wysoka jakość pozwala na zastosowanie w brnży fotograficznej, ale również i w eleganckiej reklamie czy ekskluzywnych materiałach promocyjnych.

PASTELL MATT (biały)(230 G/M²)

Matowe wykończenie papieru TECCO MATT pozwala uniknąć niekorzystnych odbić światła. Papier ten może absorbować większą ilość tuszu niż podobne produkty. Jasny Tecco Matt daje możliwość intensywnego zadruku, stworzenia bardzo kontrastowych obrazów tak w kolorze jak i monochromii. Papier idealnie nadaje się do fotografii czarnobiałej o wysokim kontraście gdzie wskazane jest uzyskanie głębokich czerni, ale i płynnych przejść tonalnych.


Papier HAHNEMUHLE FINEART BARYTA gloss

BARYTA PHOTOGRAPHIQUE zdobył nagrodę TIPA AWARD w 2009 r. dla najlepszego papieru barytowego

Jesienią 2007 firma Hahnemühle wypuściła nowy rodzaj papieru FineArt Baryta. Jest to tradycyjny papier dla artystów o powierzchni barytowej.

Wersja papieru barytowego dla fotografii cyfrowej posiada charakterystyczną w dotyku powierzchnię dla papierów firmy Hahnemuhle. Jest wysokiej jakości produktem porównywalnym do tradycyjnych papierów barytowych używanych w fotografii analogowej.

Papier ten posiada siarczan barium (barium sulphate) w warstwie górnej co daje wysoki połysk, dużą głębię czerni, wspaniałą tonalność i ostrości obrazu.

Papier „FineArt Baryta 325” jest przeznaczony szczególnie dla wydruków czarno-białych z powodu wysokiego współczynnika „D-max”, bogatej reprodukcji odcieni szarości i świetnego połysku.

Papier FineArt Baryta 325 jest zrobiony w 100% z celulozy. Pozbawiony jest odczynu kwaśnego co powoduje, że świetnie nadaje się do archiwizacji (jest odporny na działanie czasu).

Firma Hahnemühle z Dassel w Niemczech pokazała pierwszy raz papier „FineArt Baryta 325” na międzynarodowy targach fotograficznych: Sonimagphoto w Barcelonie, Salon de la Photo w Paryżu, Imaging Expo w Szanghaju i PhotoPlus International w Nowy Jorku w 2007.